Helyzetjelentés: Avagy ez történt eddig

A Neomosaicnál a helyzet változatlan, ám a hangulat fokozódik! Ez a gyakorlatban annyit takar, hogy ugyan még javában dolgozunk a prototípuson, de már látjuk az alagút végét!

A szoftveres résszel már elég jól állunk, a program jelenleg négyzetes formákat már képes kivágni, illetve alakzatokat körberajzolni. A következő kihívás,hogy ezt kiterjesszük más alakzatokra, például kör vagy kedvencünk,a méhrács-szerkezet. A körberajzolás funkció azért nagyon izgi, mert ennek segítségével bármilyen komplett alakzatot ki tudunk vágni, legyen az állat, ember, tárgya, vagy akár fogalom. Na jó, utóbbin azért még dolgozunk, de a formákat már tesztüzembe helyeztük, méghozzá sikerrel!

Ami egyedülálló a Neomosaic projektben, hogy a jelenlegi négyzetesítés az iparágban használt módszerektől eltérő, mert mi azt számoljuk, hogy a kép egy adott részéhez melyik szín esik legközelebb abból a színpalettából, amelyet a felhasználó kiválaszt. Úgy tervezzük, a jövőben szerepel majd a palettánkon a basic megoldás is, amellyel mások is dolgoznak, de először az egyedi számítási módszer megalkotása volt a fókuszban. A színek terén is szeretnénk egyedit mutatni, ha minden jól megy, a teljes Pantone skálát le tudjuk majd fedni!

No de ennyit, a szoftverről, következzenek a keményebb hardveres megoldások!

Itt is van jó hírünk, hiszen mostanra teljes egészében sikerült a saját szoftverrel mozgatni a két robotkart, így amire fizikai értelemben képesek, azt abszolút képesek vagyunk kihasználni! Az újabb feladat itt a két kar mozgásának összehangolása, amihez optimalizálnunk kell a karok mozgásának útvonalát és mozgásterét, anélkül hogy egyik kar zavarná a másikat. Ez első hallásra sem tűnik könnyűnek, és valóban komoly kihívások elé állít minket, hiszen a motorok fizikai tulajdonságai révén egy-egy mozdulat mindig egy picit máshol fejeződik be. Ezek a pár milliméteres eltérések pedig egy hosszabb üzemben összeadódnak, és jelentős problémát okozhatnak. Így a fejlesztés ezen szakasza , ezeknek a látszólag nüansznyi eltéréseknek a kiküszöbölése elengedhetetlen a későbbi sikeres működéshez, illetve a finomabb, hogy apró csempedarabok kivitelezéséhez.

A csempevágó elemre azonban mi is úgy érezzük, joggal lehetünk büszkék, jelenleg már egészen masszív anyagokat is tudunk vele vágni, itt már csak egy utolsó finomhangolás van hátra. Reményeink szerint ki tudunk majd próbálni más anyagokat is, hogy ezek összhatását is vizsgálhassuk, mint például műanyag, üveg, fa.

A kedvünk is jobb mostanában, egymást is jobban elviseljük, hiszen rengeteget jelent, hogy végre tisztán látjuk a megtett és a hátralévő utat! Pár hét és updatelünk, addig is pár fotó a jelenlegi állapotokról!